Our Blog

Bij onze dames wisten we dat Holthees-Smakt op bezoek zou komen. Deze selectie bestaat uit spelers die van her en der “gehaald” zijn om zo een stevige selectie samen te stellen. Het resultaat tot gisteren was 54 doelpunten voor en 2 tegen.

Dat gegeven was voor mij reden om onze dames donderdag tactisch mee te laten denken over de strijdwijze van zondag. De training werd daarop aangepast en vlak voor de wedstrijd werden de puntjes op de bekende I gezet.

Met enorm veel ijver, focus en wilskracht voerden al onze dames hun individuele en teamtaken met verve uit. De tegenstanders wisten zich geen raad met de gekozen tactiek. Het zeer kort dekken in een compacte ruimte leverde heel veel problemen op voor onze opponenten. In de omschakeling leidde het zelfs tot unieke kansen voor BVV, keeper paal en vermoeidheid waren debet aan het niet kunnen scoren.

De rust werd gehaald met een “brilscore”, hetgeen tot veel frustratie bij de tegenstanders heeft geleid. Ik hoorde de wijze van “pauze coaching” van mijn collega. Geen voetbalgerichte opmerkingen, maar heel loze opmerkingen: “jullie zijn veel beter”, zij kunnen niet voetballen…….?

De tweede helft zou zwaarder gaan worden, omdat deze speelwijze enorm veel kracht maar vooral veel concentratievermogen zou gaan kosten. De 0-1 score kon niet op een ongelukkigere wijze vallen. Een overtreding in de 16 op Imke gaf de Holthees speelster tijd genoeg om raak te schieten. Wonder boven wonder “kakte” ons team niet in. Sterker nog de rug werd gerecht en aanvallen bleek mogelijk, de paal, de keeper hielden ons van de terechte gelijkmaker. Het ongelooflijke kwam echter toch. Een grote druk en wil om te scoren leidde tot veel speelsters in en rond de 16. Het schot vloog laag, onhoudbaar in de goal. Ik betrapte mijzelf op juichen………………………!

Nog even de focus riep ik nog naar de dames en juist dat, het gebrek aan concentratievermogen zorgde voor een onnodige pass in de diepte, verkeerd staan van onze laatste lijn en een diagonaal schot leidde tot een onnodige maar bovenal onterechte 1-2 eindstand.

Conclusie, prachtige prestatie van alle speelsters. Eens temeer is gebleken dat een “minder team” een gezamenlijke teamprestatie kan leveren, als je aan alle voorwaarden wil voldoen!

Jef